Zaczynamy!

Czy pamiętasz książki, w których nastoletni czarodziej staje do walki przeciwko Mrocznemu Lordowi Zła? Film, w którym krasnoludy walczą o odzyskanie górskiego domu zagarniętego przez smoka? Serial animowany o mistycznych rycerzach i ich armii klonów walczących o dobro w galaktyce?

Czyż nie były one wspaniałe?

Teraz masz szansę, by stać się bohaterem podobnej historii.

Fate Accelerated Edition to gra fabularna, w której ty i twoi przyjaciele wspólnie tworzycie opowieści pełne niebezpieczeństw, emocji i przygód. Być może grałeś już wcześniej w podobne gry – Dungeons & Dragons to jeden z bardziej popularnych tytułów – jednak nie martw się, jeśli nie miałeś okazji. Niniejsza broszura wszystko ci wyjaśni.

Do gry potrzebujesz:

  • Od trzech do pięciu osób. Jedna z nich będzie Mistrzem Gry, pozostałe graczami. Później wyjaśnimy, co to znaczy.
  • Kości Fate, przynajmniej cztery, a najlepiej po cztery na osobę. Kości Fate to specjalne kości sześciościenne, które na dwóch ściankach mają symbol plusa +, na dwóch symbol minusa , a pozostałe dwie ścianki mają puste 0. Takie kostki można nabyć w sklepach branżowych pod ich oryginalną nazwą „kości Fudge”. W podręczniku używamy nazwy „kości Fate”, lecz możesz na nie mówić, jak tylko chcesz. Wydawnictwo Evil Hat planuje włączenie ich do swojej oferty na www.evilhat.com pod koniec 2013.
Jeśli nie chcesz używać kostek Fudge, możesz je zastąpić zwykłymi kostkami sześciościennymi. Wyniki odczytuj następująco: 5 i 6 to +, 1 i 2 to , a 3 i 4 to 0.
  • Talię Fate, będącą alternatywą dla kości Fate. To talia kart odzwierciedlająca prawdopodobieństwo wyników uzyskiwanych na kościach Fate, stworzona jako ich zamiennik. Talię Fate będzie można kupić na stronie Wydawnictwa Evil Hat w 2013 lub 2014 roku.
  • Karty postaci, po jednej dla gracza. Możesz je ściągnąć ze strony www.evilhat.com.
  • Kartki z notesu, samoprzylepne karteczki lub inne skrawki papieru.
  • Żetony punktów losu. Mogą to być sztony pokerowe, koraliki, monety lub coś podobnego. Przyda się około 30 lub 40 sztuk.

Porozmawiajmy teraz, jak wykorzystać Fate Accelerated Edition do tworzenia opowieści.

<< Spis treści Wspólne tworzenie opowieści >>